Propichování dětských oušek

S výběrem prvních náušniček pro vaši malou holčičku souvisí i rozhodování kdy a jak nechat ouška propíchnout.

Propíchnout jehlou, nebo nastřelit?

Možnosti jsou v zásadě dvě - propíchnutí, nebo nastřelení, pokud tedy nepočkáte, až se bude vaše malá princeznička moci rozhodnout sama, zda chce, nebo nechce ouška propíchnout.

Propíchnout jehlou, nebo nastřelit?
  • Propíchnutí jehlou

    Propíchnutí jehlou je taková klasika, která se dělá už mnoho let, je levnější a zakoupené náušničky můžete na ouško dát ihned.

  • Nastřelení náušnic

    Poměrně novější metoda a stále oblíbenější je nastřelení dětských náušniček pomocí speciální nastřelovací pistole. Je obecně méně bolestivé, ale jeho cena je vyšší.

  • Rozhodnutí je tedy pouze na vás. Doporučujeme vybrat zkušeného a ověřeného odborníka. Inspirujte se recenzemi ostatních rodičů.

Kdy ouška nechat propíchnout?

Další z otázek snad každé maminky a tatínka při koupi prvních dětských náušniček. Opět je to na úvaze a rozhodnutí rodičů. Odborníci však radí, aby se ouška nenechávala propíchnout dříve než ve 3 měsících, kdy je miminko po očkování a je chráněno proti tetanu.

Odborné píchnutí ouška
Kdy ouška nechat propíchnout?

Péče o dětské ouško po propíchnutí

Čerstvě propíchnuté dírky v oušku doporučujeme nechat v klidu. Každý kontakt s rankou jen zvyšuje možnost zanesení infekce, proto je vhodné to nepřehánět s nadbytečným používáním mastiček, krému, lihu či dokonce Framykoinu, který se má používat jen na zánětlivá onemocnění kůže.

Více o péči po propíchnutí
Péče o dětské ouško po propíchnutí
Dětské ouško

Při výběru prvních náušniček a řešení kdy a jak propíchnout doporučujeme navštívit naše stránky DětskéOuško.cz, kde je podrobně popsáno nejen kdy, jak a kde nechat ouška propíchnout, ale také, jak se starat o ouško po propíchnutí.

Přejít na stránky

Naše certifikáty a platební metody